İstanbul Tuğla Fiyatları

İstanbul Tuğla Fiyatları (Anadolu Yakası)

İstanbul Anadolu  yakasına tuğla sevk işlemlerimiz sipariş alındıktan yaklaşık olarak bir gün sonra  teslim edilmektedir. Tuğla fabrikamız İstanbul  Anadolu yakasına çok uygun fiyatlarla tuğla teslimatı yapabilmektedir. Ancak  yoğun talep ‘ in yaşandığı dönemlerde tuğla sırası  alındıktan sonra sevk işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle bu güne kadar  İstanbul’dan yoğun olarak gelen  talepler  8,5  tuğla ve 13,5  tuğla  üzerine yoğunlaşmıştır. Son dönemlerde gelişen inşaat sektörü  inşaatın yapım aşamasını çok kısa sürelere indirgemiştir. Bununla birlikte kule vinçler sayesinde inşaat için gerekli malzemeler  direk araçlar üzerinde istenilen yere kısa sürede taşınabilmekte ve inşaatın hızına hız katmaktadır.

Bunun sonucu olarak talepler üzerine paletli tuğla üretimine başlamıştır.  Fabrikamız  özellikle İstanbul bölgesinde  paletli tuğlalara hız vermiştir.  Paletli tuğlalar şuan için ekonomikliği sebebi ile  kule vinç ve araç üstü vinç yardımı ile katlara konulabilecek şekilde olan inşaatlarda kullanılmak.  Bazende inşaatın yanına araç yanaşamayacak şekilde ve yolu kapatacak sıkışıklıkta olan  yerlerde forklif  yardımı ile uygun yerlere depolamak için paletli tuğla istenmektedir.Fabrikamızda günlük ortalama olarak İstanbul’a  40,000 adet tuğla sevki gerçekleşmektedir. Fabrikamızın İstanbul’a  uzak olması  yüksek fiyatlarda teslim olacağı anlamına gelmemektedir. Sebebi ise İstanbul’ un büyük bir üretim üssü olması ile Anadolu ya geçen araçlar uygun fiyatlara tuğlaları götürmesi ile gerçekleşmektedir. Türkiye genelinde büyük üretime sahip  Boyabat  tuğla  sanayisi ülkemizde  en ucuz fiyatlarla piyasaya girmektedir.  Ülkemizde Boyabat tuğla sanayi tuğla sektörünün tahta kalesi olarak ta anılmaktadır. Tuğla sektöründe  yoğun olarak üretim yapan belli başlı bölgeler vardır. Bunlar  sırasıyla Tekirdağ tuğla fabrikaları , Turgutlu tuğla fabrikaları , Afyon Tuğla fabrikaları , Boyabat tuğla fabrikaları ve Diyarbakır tuğla fabrikalarıdır. Diğer bölgelerdeki tuğla fabrikaları  üretim açısından saydığım bölgelere göre düşüktür. Boyabat tuğla sanayisinde üretimleri artması sebebi ile haziran aylarında tuğla fiyatları taban fiyatı görmektedir.

İstanbul’a tuğla sevki açısından en sıkıntılı dönem  kurban bayramına yaklaşık bir ay kala başlamaktadır. Sebebi ise Anadolu’dan İstanbul’a sevk edilen kurbanlık hayvanlarının nakliyesinin fazla yazılması dır. Bu sebep ile araç sahipleri canlı hayvan taşımayı tercih etmektedir. Diğer zamanlarda özellikle İstanbul Anadolu yakasına düzenli şekilde tuğla sevki yapabilmekteyiz . Sonuç olarak  İstanbul’a cazip fiyatlarla tuğla sevki yapan fabrikamızı tercih etmeniz dileği ile .

Teşekkür ediyoruz.

Bir önceki sayfamız olan  sevkiyat yaptığımız iller başlıklı sayfamızda genel olarak sevk yaptığımız iller hakkında bilgi verilmektedir.

Tuğla | Tuğla Çeşitleri | Tuğla Fiyatları ©2015 Tüm Hakları Saklıdır.